Borçelik

Butik üretimde büyük sanayicilerin en önemli tedarikçisi olan Borçelik liman avantajı ile de konum olarak stratejik bir öneme sahip.1990 yılında kurulan, Borusan Holding ve ArcelorMittal ortaklığıyla yönetilen Borçelik Türkiye'nin en büyük üretim kapasitesine sahip ve en modern galvanizli sac üreticisi.

Faaliyetlerini stratejik öneme sahip 240 bin m2 büyüklüğündeki Gemlik tesislerinde gerçekleştiren Borçelik sıcak daldırma galvanizli çelik, soğuk haddelenmiş çelik ve sıcak haddelenmiş (asitlenmiş ve yağlanmış) çelik gruplarında üretim yapıyor.

Şirketin üretim kapasitesi 1994, 2003 ve 2008 yıllarında gerçekleştirilen toplam 500 milyon USD'lik yatırımlarla 1,5 milyon tona yükseldi. 900 bin ton galvanizli sac, 600 bin ton soğuk sac kapasitesine sahiptir.

Ticari, çekme, derin çekme, ekstra derin çekme, çift fazlı, fırında sertleşebilen, refosforize, HSLA (düşük alaşımlı yüksek mukavemetli), emayelik ve yapı çeliği kategorilerindeki ürünler de yine Gemlik tesisinde yüksek teknolojiyle üretiliyor.

ArcelorMittal'in, Extragal galvanizleme teknolojisini özellikle otomotiv dış ve iç yüzeyine yönelik sacların üretiminde kullanan Borçelik, Türkiye’de otomotiv görünür yüzeyi için sac üretebilen ilk firmadır. Bu sayede otomotiv sektörüne Avrupa Birliği standartlarında sanayi girdisi sağlanırken, Türkiye'nin bu alandaki dışa bağımlılığı da azaltılmış oluyor.

İç pazardaki ana müşteri grupları; beyaz eşya, otomotiv ana ve yan sanayileri, panel radyatör, yapı, boyalı sac, boru-profil, ambalaj, metal eşya üreticileri ve çelik servis merkezleridir.

İş Ortakları

ArcelorMittal
Yönetim
Kerem Çakır
Genel Müdür
Mesut Güney
İcra Kurulu Üyesi - Üretim ve Yatırımlar
Sinan Sözen
İcra Kurulu Üyesi – Satın alma ve Kerim Çelik Satış
Güvenç Temizel
İcra Kurulu Üyesi – Satış, Pazarlama, Müşteri Teknik Hizmetleri ve İnovasyon
Mustafa Ayhan
İcra Kurulu Üyesi – AR-GE, Bilgi Teknolojileri, Dijital Dönüşüm, Yönetim Sistemleri
Önder Aydoğan
İcra Kurulu Üyesi – Tedarik Zinciri Operasyonları
Hafize Çetinel
İcra Kurulu Üyesi – Mali İşler
Genel Müdür : Kerem Çakır
Kuruluş Tarih : 1990
Adres : Ata Mahallesi 125 Nolu Sokak No:1 16601 Gemlik - Bursa
Telefon : (+90) 224 280 40 00
Faks : (+90) 224 519 01 30-31
İletişim : Elif Aygül
E-Posta : eaygul@borcelik.com
Sosyal
Twitter
Instagram
Haberdar Ol
Borusan'ın son gelişmeleri ve haberleri almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Borusan’dan e-posta almayı onaylıyorum.
Borusan Holding Logo Borusan Holding Logo
Copyright © 2015 | Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2015 Borusan Holding FooterLine Bilgi Toplumu Hizmetleri