Borusan Mühendislik

Borusan Mühendislik, endüstriyel tesis taşıma, makine ve ekipman tasarımı, imalatı, montajı ve bakımı süreçlerinin tümünü bünyesinde bulunduran öncü firma olma özelliğini korumak üzere çalışıyor.


1969 yılında Boru Sanayi A.Ş. bünyesinde ilk tasarım ve üretimlerini gerçekleştiren Borusan Mühendislik, 1978 yılında ayrı bir kuruluş olarak Borusan Holding içerisinde özerk kurumsallığını kazandı.

Borusan Mühendislik, ülkemizde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren üretici firmalara gereksinim duydukları makine ve teçhizatın üretimi, montajı ve endüstriyel sistemlerinin bakımları için gerekli hizmetleri sağlıyor, buna ilave olarak dünya çapında hizmet veren teknoloji tedarikçileri ile ortak çalışmalar yürütüyor. Teknoloji tedarikçisi konumunda bulunan şirketlerin farklı ülkelerdeki projeleri için imalat yapıyor.

Şirket, günümüzde Bursa/Gemlik'te 10.630 m² kapalı, 10.370 m² açık olmak üzere toplam 21.000 m² alanda faaliyetlerini sürdürüyor.

Borusan Mühendislik, endüstriyel tesis taşıma, makine ve ekipman tasarımı, imalatı, montajı ve bakımı süreçlerinin tümünü bünyesinde bulunduran öncü firma olma özelliğini korumak, Borusan Holding bünyesinde olduğu gibi dış müşteriler tarafından da, rakipleri arasında tüm varlıklarıyla tercih edilebilir bir şirket olmak ve farklı sektörlerdeki projelerde tedarikçiler ile işbirliği yaparak uluslararası platformda konusunda tercih edilen bir firma olmak vizyonuyla hareket ediyor.

Yönetim
Bülent Demircioğlu
Yönetim Kurulu Başkanı
Hakkı Sinan Yükeb
Genel Müdür
Genel Müdür : Hakkı Sinan Yükeb
Kuruluş Tarih : 1978
Adres : Ata Mahallesi 146 Nolu Sokak No:2 16601 Gemlik / Bursa
Telefon : 0224 270 16 70 - 71
İletişim : bmbilgi@borusan.com
E-Posta : bmbilgi@borusan.com
Sosyal
Twitter
Instagram
Haberdar Ol
Borusan'ın son gelişmeleri ve haberleri almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Borusan’dan e-posta almayı onaylıyorum.
Borusan Holding Logo Borusan Holding Logo
Copyright © 2015 | Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2015 Borusan Holding FooterLine Bilgi Toplumu Hizmetleri