Borusan Sanat

Sanatın sadık destekçisiyiz

Borusan, Türkiye’nin kültür ve sanat damarlarını beslemeyi kendine misyon edindi. Yaratılan her değerin, tüm ülkenin ekonomik ve toplumsal gelişimine katkısı olduğuna inanan Borusan, sanatı toplumumuzda yaygınlaştırmak amacıyla 1997 yılında kurduğu Borusan Sanat ile sanatı destekliyor.

Borusan Sanat, bugün çalışmalarını Holding’in kurucusu Asım Kocabıyık’ın hayata geçirdiği Borusan Kocabıyık Vakfı’na bağlı olarak sürdürüyor.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Borusan Quartet ile müzik alanındaki etkinliklerini kesintisiz olarak sürdüren Borusan Sanat, 2005 yılından bu yana yetenekli genç müzisyenler için müzik bursu sağlıyor. Etkinlik alanını ülke sınırlarının ötesine taşıyan kurum, müzik alanında uluslararası bir ağ içinde yer alarak, elliyi aşkın ülkenin üye olduğu saygın örgüt ISCM’nin (Uluslararası Çağdaş Müzik Derneği) Türkiye temsilciliğini üstleniyor. Bunun yanı sıra, altmışı aşkın ülkenin üyesi bulunduğu IMC’nin (Uluslararası Müzik Konseyi) Avrupa ayağı olan EMC’nin (Avrupa Müzik Konseyi) resmi üyesi olarak görev yapıyor.
Sosyal
Twitter
Instagram
Haberdar Ol
Borusan'ın son gelişmeleri ve haberleri almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Borusan’dan e-posta almayı onaylıyorum.
Borusan Holding Logo Borusan Holding Logo
Copyright © 2015 | Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2015 Borusan Holding FooterLine Bilgi Toplumu Hizmetleri